Тайни за лозаризма
Тайни за лозаризма
Blog Article
Изучават се характерните помологични белези на плодовете. При отделните сортове се обръща голямо вн ... ...
Много е подходящо шербетуване - с ферментирал, прегорял оборски тор - една част тор на две части вода.
Лозовите насаждения обикновено се правят през есента (но понякога и пролетта), защото шансът за прихващане е по-висок и има вероятност за по-добър растеж на лозите през първата година.
Това е клон от лозарството, което се нарича декоративно лозарство, което от някои любители се практикува в стайни условия
Промените на климата, които станаха особено видими през последното десетилетие, доведоха до най-горещите години в историята на планетата, а това изправи лозарите и винопроизводителите пред сериозни предизвикателства.
При производство на лозов посадъчен материал, за стратификацията се използват стърготини от горски видове, които не са стерилизирани.
Фирмата е лидер в съвременното винопроизводство с модерната си изба и качествени сортове вина.
Ако него го внесете във вид на дървесна пепел, ще е лозарство още по-добре. Ако не се купува тор.
Бели сортове: Мускат Отонел, Шардоне, Совиньон блан, Димят, Траминер, Мискет червен, Ризлинк, Тамянка, Пино гри, Юни блан, Ризлинг италинаски, Мискет врачанки, Ркацители, Мискет варненски, Алиготе, Семийон, Силванер и др.
Текстот е достапен под условите на лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови.
кор. проф. дсн Минчо Кондарев и проф. Велко Велков, допринесли много за съвременното развитие на лозарството и овощарството в България.
Ароматът на червените вина съчетава черни и червени горски плодове, сливи, подправки, ванилия и ядки. Вкусът се характеризира с меки танини, балансиран, сочен, с плодова свежест.
През Средновековието в християнските манастири традицията се запазва.
Лозарството в България – състояние, перспективи и фитосанитарни проблеми